ANKOS

    

ANKOS III. Ulusal Akademik Kaynak Paylaşım Çalıştayı

13-14 Eylül 2013, Hitit Üniversitesi, Çorum

Elektronik Kaynakların Paylaşımı:Haklar ve Kısıtlar

Akademik kurumlardan, kaynak paylaşım hizmetlerini yürüten kütüphanecilerin katılımıyla gerçekleştirilen Ulusal Akademik Kaynak Paylaşım Çalıştayı, güncel konuların tartışılarak ortak kararlar alınmasına ve politikalar oluşturulmasına imkan sağlamanın yanı sıra, kurumlarında aynı hizmetleri yürüten meslektaşların tanışmalarına da vesile olmaktadır.

ANKOS Ulusal Akademik Kaynak Paylaşım Çalıştaylarının ilki; 16 Nisan 2010 tarihinde Kadir Has Üniversitesi ev sahipliğinde, ikincisi 25-26 Kasım 2011 tarihinde Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi ev sahipliğinde yoğun ilgi ve katılımla gerçekleştirilmiştir. Çalıştay web sayfalarına ve sonuç bildirgelerine aşağıdaki adreslerden ulaşılabilmektedir.

http://kits.ankos.gen.tr/calistay/2010/index.php

http://kits.ankos.gen.tr/calistay/2011/index.php

ANKOS III. Ulusal Akademik Kaynak Paylaşım Çalıştayı “Elektronik Kaynakların Paylaşımı:Haklar ve Kısıtlar” teması ile 13-14 Eylül 2013 tarihlerinde ANKOS İşbirliği Grubu’nun organizasyonu ve Hitit Üniversitesi  ev sahipliğinde gerçekleştirilecektir. Çalıştaya ilişkin YÖK yazısı Üniversite Rektörlüklerine gönderilmiştir.

Çalıştay web sayfasına ;
http://kits.ankos.gen.tr/calistay/2013/ adresinden ulaşabilir ve kaydınızı yaptırabilirsiniz. Çalıştaya; Akademik kurumlardan, kaynak paylaşım hizmetlerini yürüten kütüphaneciler katılabilirler.


Çalıştay afişini buradan indirebilirsiniz.


ANKOS: ICOLC, SPARC, SELL, UKSG, DOAJ, COUNTER üyesidir.

pr@ankos.org.tr   |   web hosting by daha.net