ANKOS

    

Bursa Uludağ Üniversitesi’nin ev sahipliğinde, ANKOS Derneği İşbirliği Çalışma Grubu tarafından Bursa Uludağ Üniversitesi Kütüphane ve Dokümantasyon Başkanlığı’nın destekleri ile, 89 farklı kurumdan 156 kütüphane yöneticisi/kaynak paylaşım kütüphanecisinin katılımıyla  “Bilgiye Erişimin Önemi: Kaynak Paylaşımının Geleceği” temalı V. Ulusal Akademik Kaynak Paylaşım Çalıştayına 01-02 Kasım 2018 tarihinde gerçekleştirilmiştir.

 

Kaynak paylaşımı alanında çalışan kütüphanecilerin sorun, görüş ve önerilerin değerlendirilerek kaynak paylaşımının tüm yönleriyle ele alındığı çalıştaya  Princeton Üniversitesi ve   OCLC EMEA uzmanları da online katılım sağlayarak, kaynak paylaşım perspektifinin uluslararası uygulamalarına yönelik işbirliği ve işbirliğinin yürütülmesine olanak sağlayan platformlar ile ilgili açıklayıcı bilgiler ile katkı sunmuşlardır. 

Çalıştaya,  değerli sunumları ile katkı sağlayan tüm davetlilere, görüş, öneri ve beklentilerini paylaşan değerli katılımcılara ve üstlenmiş olduğu sorumluluk ve görev bilinci ile faaliyetlerine devam eden İşbirliği Çalışma Grubu teşekkür eder, işbirliği faaliyetlerimizin artarak devam etmesini temenni ederiz.

ANKOS: ICOLC, SPARC, SELL, UKSG, DOAJ, COUNTER üyesidir.

pr@ankos.org.tr   |   web hosting by daha.net