ANKOS

    


"ANKOS kapsamında konsorsiyumu kurulmuş olan elektronik kaynaklar için kullanım sözleşmeleri imzalanmaktadır. Bu anlaşmalarda tanımlanan geçerlilik tarihleri, yetkili kullanıcı grupları, ürün içeriğinin kullanımının sınırlarını çizen durumlar, ödeme koşulları ve özel notlar aşağıdaki A-Z listesinde verilmiştir. Ürünler için verilen açıklamalar yalnızca ön bilgilendirma amaçlı olup, detaylı bilgi ve harici durumlar için anlaşma metninin aslına bakılmalıdır. Elektronik kaynağa üyeliği olan kurumlar, söz konusu anlaşmaların bütününü dikkate almak ve uymakla yükümlüdür."Thieme

Yetkili Kullanıcılar Öğrenci, akademik ve idari personel, dış kullanıcılar
Ders Paketleri Ürün içeriği ders paketlerinde kullanılabilir
Elektronik Rezerv Ürün içeriği elektronik rezervde kullanılabilir
ILL Kuralları Ürün içeriği ILL amaçlı kullanılabilir, basılı kopya sağlanır
Ödeme Koşulları Fatura tarihinden itibaren 60 gün ödeme süresi vardır
Sözleşme Süresi 01.01. 2009-31.12.2011
Kullanım Koşulları Yetkili kullanıcılar, lisanslı ürünleri görüntülüyebilir, arama yapabilir, araştırma ve eğitim amaçlı (e-rezerv, ders malzemesi, vb.) kullanabilirler. Telif haklarına uygun miktarda (tek tek makale veya kitap bölümü) elektronik ortamda saklanabilir, fakat çok miktarda yükleme/depolama yapılamaz. Thieme lisanslı ürünleri ticari amaçla kullanılamaz.
DDP İndirimi Anlaşma metninde belirtilmemektedir.
Notlar Lisanslı ürünler, e-dergi ve e-kitaplari kapsamaktadır ve ana lisans anlaşmasına e-dergi ve e-kitap için iki ek hazırlanmıştır. Abonelik ücreti, kurumun yerleşke ve yetkili kullanıcı sayısına ve basılı aboneliklere göre hesaplanmaktadır. Bu rakamlardaki değişikliklerin, Yayınevi'ne haber verilmesi gerekmektedir. Yıllık abonelik karicinde odenmesi gereken tum odemeler (KDV, ödenmesi gereknen başka satış vergileri, vb.) üye kurum tarafından yapılır. Herhangi bir anlaşmazlık durumunda, Almanya Devleti'nin yasaları uygulanır. Konsorsiyumun 2. ve 3. yıllarında yeni kurumlar konsorsiyuma katılabilirler. Üye kurum aboneliğinin sona ermesinden sonra abonelik ücretini ödediği yılların sayılarına, Yayınevinin serverından (sunucu) veya 3. bir aracı üzerinden beş (5) yıl süreyle ücretsiz erişim sağlayabilir. Beşinci yılın sonunda belirli bir yıllık ücret ödeyerek online erişimini sürdürebilir veya bir kerelik ödenecek bir ücret karşılığında elektronik ortamda arşivi satın alabilir.

ANKOS: ICOLC, SPARC, SELL, UKSG, DOAJ, COUNTER üyesidir.

pr@ankos.org.tr   |   web hosting by daha.net